Найближча каса
Назад до новин

Як зняти готівку на територіях, що перебувають під загрозою окупації

06 Квітня, 2022

Як зняти готівку на територіях, що перебувають під загрозою окупації

До 100 тис. грн на день готівкою можна зняти з рахунку в національній або іноземній валюті під час воєнного стану в Україні.

Зокрема, зняти готівку без банкомату з карток будь-яких українських банків можна у відділеннях Нової пошти Послуги надаються в пунктах ТОВ «НоваПей», які розташовані у відділеннях Нової пошти . З 5 березня було знижено вартість однієї операції до 0,5% від суми, але не менше 5 грн. Максимальна сума обмежена наявністю готівки в касі конкретного відділення, вимогами НБУ щодо фінансового моніторингу та умовами банку, що обслуговує картку.

Але для громадян, які перебувають на територіях під загрозою окупації державою-агресором, з 8 березня 2022 року Національній банк України запровадив окремі правила.

На згаданих територіях клієнти банків можуть без обмежень знімати готівку в національній та іноземних валютах зі своїх рахунків. Обмеження можуть виставляти комерційні банки через брак можливості видавати готівку у філіях, відділеннях чи банкоматах. Рішення про видачу таких коштів ухвалює керівник банку та може делегувати його керівникові філії/відділення банку.

Як безпечно знімати готівку на територіях, що перебувають під загрозою окупації державою-агресором

  1. Варто зателефонувати на гарячу лінію вашого банку та дізнатися, які конкретно філії та відділення працюють або працюватимуть у вашому місті/районі найближчими днями. Це питання можна поставити в особистому кабінеті банку або чат-боті банківського відділення. Крім того, необхідну інформацію можна знайти на сайтах банків.
  2. Під час телефонної розмови з менеджером важливо уточнити правила роботи відділення або філії банку на території, що перебувають під загрозою окупації державою-агресором. Річ у тім, що банківські установи можуть вносити зміни до графіка або правил роботи своїх філій та відділень, керуючись міркуваннями безпеки працівників та клієнтів.
  3. Коли ви прийшли до відділення або філії банку на території, що знаходяться під загрозою окупації державою-агресором, можна спробувати зняти готівку в банкоматі або касі. Якщо виникли проблеми зі зняттям готівки, необхідно звернутися за допомогою до менеджера банку.

Важливо пам’ятати, що всі рішення щодо банківських операцій на згаданих територіях ухвалює керівник банку. Також він може делегувати ці повноваження керівнику філії чи відділення банку.

Більше інформації про умови користування фінансовими послугами під час воєнного стану в Україні, читайте на спеціальному порталі Національного банку України за посиланням: promo.bank.gov.ua/fin-defense

#НБУ_фінансова_оборона

Веб-сайт використовує файли cookie. З їх допомогою ми покращуємо роботу сайту. Залишаючись на сайті, ви даєте згоду на використання файлів cookie.

Погодитись