Карта відділень
Назад до новин

В НБУ розповіли про поширені шахрайські схеми під час війни

08 Квітня, 2022

В НБУ розповіли про поширені шахрайські схеми під час війни

З початком війни в Україні активізувалися шахраї. Вони вміло маніпулюють, роблячи акцент на емоціях жалю та страху, користуються скрутним становищем своїх жертв.

Про це розповіла начальник управління зав’язків з громадськістю та фінансової обізнаності департаменту комунікацій Національного банку України Леся Войтицька.

Нині можна виділити чотири найпоширеніших види шахрайства, які з’явилися саме під час війни.

Фейкові оголошення про оренду житла або евакуацію

Шахраї пропонують в оренду переселенцям житло в безпечних регіонах або перевезення з гарячих точок у безпечні місця. Просять внести передоплату на картку, а після отримання коштів зникають.

Фейкові SMS-розсилки про грошову допомогу в межах єПідтримки

Шахраї розсилають SMS-повідомлення про грошову допомогу з текстом: “Vam narahovano Groshova dopomoga PB24 6500. Zarahuvatu…”. Далі йде посилання. Воно є шахрайським отже за ним не можна переходити!

Фейковий збір коштів на допомогу

Шахраї роблять фейкові оголошення про збір грошей на лікування дітей, які нібито постраждали від військової агресії, використовуючи фото з інтернету. Або ж створюють фішингові (шахрайські) сайти, які схожі на сайти справжніх благодійних фондів, де буцімто можна переказати кошти на підтримку ЗСУ. Також зламують сторінки в соцмережах і від імені власників збирають кошти на амуніцію наче у зв’язку з відбуттям на фронт.

Фейкові оголошення про продаж військової амуніції

Шахраї розміщують в інтернеті оголошення щодо продажу бронежилетів та інших товарів для військових. Отримавши передоплату, аферисти зникають. Або ж продають браковані бронежилети, які не захищають бійців від куль.

Щоб допомогти українцям уберегтися від шахраїв, Нацбанк створив інформаційний сайт з порадами щодо фінансової безпеки у воєнний час promo.bank.gov.ua/fin-defense

Про випадки шахрайства повідомляйте Кіберполіцію: callcenter@cyberpolice.gov.ua

Веб-сайт використовує файли cookie. З їх допомогою ми покращуємо роботу сайту. Залишаючись на сайті, ви даєте згоду на використання файлів cookie.

Погодитись