Карта відділень

Роз’яснення щодо верифікації клієнтів для проведення фінансового моніторингу

Щоб захистити кошти наших клієнтів, ми маємо бути впевнені, що всі їхні фінансові операції є законними. Для цього час від часу ми проводимо особисту верифікацію наших клієнтів.

Для проходження верифікації необхідно особисто завітати до зручного відділення Нової пошти, де надаються фінансові послуги. Із собою потрібно мати наступні документи:

 1. паспорт + прописка;
 2. довідка ІПН;
 3. лист (буде далі);
 4. опитувальник (буде далі);
 5. копії документів, що підтверджують фінансовий стан (декларації, довідки про доходи, договори продажу майна тощо);
 6. копії податкової декларації та/або квитанції про сплату податків тощо;
 7. в разі наявності ФОП – документи, що підтверджують реєстрацію.

Документи мають підтверджувати 100% фінансових операцій з НоваПей за весь час співпраці.

Щоб скоротити час перебування у відділенні, ми просимо клієнтів самостійно роздрукувати та підписати лист і заповнити опитувальник, перед тим, як прийти у відділення.

Періодичність таких перевірок для кожного клієнта визначається автоматично, відповідно до вимог законодавства, зокрема, Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» та Положення НБУ «Про Здійснення установами фінансовими моніторингу».

Лист

Опитувальник для заповнення

Законодавче обґрунтування

 • п. 5 ч. 2 ст. 8 ЗУ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» забезпечувати моніторинг фінансові операції клієнта (в тому числі таких, що здійснюються в інтересах клієнта), на предмет відповідності таких фінансових операцій наявній у НоваПей інформації про клієнта, його діяльність та ризик, включаючи, в разі необхідності, інформацію про джерело коштів, пов’язаних з фінансовою (ими) операцією (ями).
 • п. 4 ч. 2 ст. 8 Закону: здійснювати належну перевірку як нових так і існуючих клієнтів, що відповідно до п. 34 частини першої ст. 1 Закону включає ідентифікацію та верифікацію клієнта, встановлення (розуміння) мети та характеру проведення фінансової (их) операції (й), забезпечення актуальності отриманих та існуючих документів, даних та інформації про клієнта.
 • Положення НБУ Про Здійснення установами фінансовими моніторингу: виконання вимог Закону та забезпечення запобіганню використанню послуг та продуктів НоваПей для проведення фінансових операцій з метою відмивання коштів/фінансування тероризму.
 • Відповідно до роз’яснень Закону від НБУ: забезпечувати заходи з моніторингу ділових відносин та фінансових операцій клієнта, що здійснюються у процесі таких відносин, достатній для того, щоб мати можливість виявляти усі складні, надзвичайно велику та підозрілі фінансові операції, усі незвичні схеми фінансових операцій, які не мають очевидної економічної діяльності (сенсу) та/або законної мети, та/або не відповідають фінансовому стану та/або змісту діяльності клієнта, з метою виявлення клієнтів та /або фінансових операцій клієнтів з ознаками ризикової діяльності.
 • Відповідно до умов Оферти на переказ: до якої клієнт приєднуйтесь при проведенні фінансової (их) операції (й) та на підставі частини шостої ст. 11 Закону, НоваПей має право направити запит, а клієнт, представник клієнта зобов’язані подати інформацію (офіційні документи), необхідну (необхідні) для здійснення належної перевірки, а також для виконання НоваПей інших вимог законодавства у сфері запобігання та протидії.

За неналежне виконання вимог Закону та вимог щодо проведення аналізу з метою виявлення клієнтів з ознаками ризикової діяльності, до НоваПей будуть застосовані заходи впливу у вигляді штрафів на десятки мільйонів гривень та додаткові заходи впливу у вигляді відсторонення від займаних посад керівного складу НоваПей.

Веб-сайт використовує файли cookie. З їх допомогою ми покращуємо роботу сайту. Залишаючись на сайті, ви даєте згоду на використання файлів cookie.

Погодитись