Карта відділень
Назад до новин

Рада ЄС погодила рекомендацію щодо обміну української гривні на валюти ЄС

12 Травня, 2022

Рада ЄС погодила рекомендацію щодо обміну української гривні на валюти ЄС

З початку широкомасштабного військового вторгнення в Україну понад чотири мільйони українців прибули до держав-членів ЄС, рятуючись від війни.

ЄС та його країни-члени продовжуватимуть демонструвати свою рішучу підтримку Україні та її громадянам перед обличчям цього безпрецедентного акту агресії з боку росії. Вони надають гуманітарну допомогу та тимчасовий захист, включно з доступом до своїх ринків праці, житла, системи охорони здоров’я та освіти.

Щоб доповнити ці зусилля Рада ЄС погодила рекомендацію щодо обміну банкнот української гривні на валюти держав-членів ЄС, щоб підтримати людей, які рятуються від війни в Україні.

Метою такого рішення є полегшення обміну банкнот гривні на валюти держав-членів ЄС.

Який зміст рекомендацій

Країнам-членам ЄС пропонується створити національні схеми, які б дозволяли конвертувати гривні та всій території ЄС.

Такі схеми дозволять українцям, які виїхали за кордон, зокрема і дітям, обміняти до 10 000 гривень (приблизно 310 євро) на особу.

Обмін буде здійснюватися згідно встановлено курсу НБУ і без комісій. Тривалість цих схем становитиме мінімум три місяці.

Рекомендація має бути офіційно ухвалена Радою ЄС за письмовою процедурою.

Орієнтовна дата ухвалення – 19 квітня.

Рекомендації не є юридично обов’язковими. Тому фактичне впровадження та встановлення схем мають вирішувати держави-члени ЄС відповідно до їхньої ситуації в країні. Низка таких країн ЄС вже запровадили національні домовленості з цією метою.

Повний текст заяви ради ЄС можна почитати за посиланням: consilium.europa.eu

#НБУ_фінансова_оборона

Веб-сайт використовує файли cookie. З їх допомогою ми покращуємо роботу сайту. Залишаючись на сайті, ви даєте згоду на використання файлів cookie.

Погодитись