Найближча каса
Назад до новин

Яку платіжну картку обрати

02 Грудня, 2021

Яку платіжну картку обрати

Платіжні картки бувають дебетні та кредитні.

Дебетні призначені для розрахунків власними коштами. Розраховуватися такою карткою можна тільки у межах тієї суми, яка є на рахунку або наданого овердрафту.

З використанням дебетної картки можна:

  • знімати з рахунку готівку;
  • отримувати та робити перекази;
  • платити за товари та послуги;
  • зберігати кошти на рахунку.

Деякі банки пропонують послугу нарахувань відсотків на залишок коштів на рахунку та кешбек.

Окремий вид карток – дебетові картки із овердрафтом. Овердрафт – це можливість заходити «в мінус» по своїй зарплатній картці у межах встановленого банком ліміту. У такому разі після того, як власні кошти повністю витрачені, можна розрахуватись коштами у межах установленого овердрафту. За використання овердрафту банк нараховує відсотки, аналогічно як по кредиту. Коли буде нарахована чергова заробітна плата, банк насамперед списує кошти для погашення овердрафту.

Овердрафт – це окремий банківський продукт, від якого можна відмовитись, якщо не хочеш ним користуватись.

Кредитні картки дозволяють здійснювати розрахунки коштами, які банк надає у кредит у межах кредитної лінії. Багато банків також пропонують пільгові періоди, коли відсоткова ставка за користування кредитними коштами мінімальна. У бідь-якому разі важливо вчасно погашати заборгованість!

Під час розрахунку у Новій пошті Послуги надаються в пунктах ТОВ «НоваПей», які розташовані у відділеннях Нової пошти кредитними коштами банк, що обслуговує картку, може утримати додаткову комісію згідно зі своїми тарифами.

До речі, в Україні картки персоналізовані. Це означає, що у кожної картки є держатель, навіть якщо на ній не вказано твоє ім’я. Передавати свою картку іншій людині заборонено.

Для членів родини, зокрема для дітей від 6 років, можна випустити додаткові картки на їхнє ім’я. Ці картки прив’язані до поточного рахунку власника. Додатковими картками можна розраховуватись у межах суми на рахунку або встановлених лімітів.

Більше про кешлес розрахунки тут promo.bank.gov.ua/cashless

#Cashless, #Iamcashless

Веб-сайт використовує файли cookie. З їх допомогою ми покращуємо роботу сайту. Залишаючись на сайті, ви даєте згоду на використання файлів cookie.

Погодитись