Карта відділень
Назад до новин

NovaPay – в огляді Forbes українських компаній, що розвивають бізнес в Балтії

23 Серпня, 2023

NovaPay – в огляді Forbes українських компаній, що розвивають бізнес в Балтії

З лютого 2022 до 2023 року в Латвії розпочали свою роботу 50 нових українських компаній. Серед них – представники ресторанного і логістичного бізнесу, FMCG і фінансові компанії, в тому числі NovaPay. Forbes Latvia розповів про підприємців, які шукають нові ринки та знаходять їх у Латвії.

В своєму матеріалі Forbes розповідає, що у Латвію планує вихід і український фінтех NovaPay. Ця платіжна система отримує ліцензію ЕМІ Electronic Money Institution у Литві, що дозволить працювати на ринках Балтії та ЄС. “NovaPay вивчав питання виходу на європейський ринок із 2020 року.

«Каталізатором для нас стало повномасштабне вторгнення Росії. У серпні 2022 року ми відкрили офіс у Вільнюсі та подали документи Центробанку Литви. Зараз перебуваємо у діалозі з регулятором», – каже Андрій Кривошапко, СЕО NovaPay.

Для України NovaPay – це серйозний гравець із 11-річною історією та 45% ринку внутрішніх грошових переказів. NovaPay входить до групи NovaPost бізнесменів В’ячеслава Клімова та Володимира Поперешнюка (№70 в українському списку Forbes). Поштова мережа NovaPost налічує близько 10 тис. відділень по Україні. У травні 2023 року компанія оголосила про інвестиції в 10 млн євро у відкриття 200 нових відділень у країнах Європи. Вже відкриті відділення у Німеччині, Чехії, Румунії, Литві та Польщі. Створено ТОВ SIA Nova Post Latvia.

«Очікуємо, що вже цього року жителі Латвії зможуть спробувати логістичні послуги Nova Post, а слідом за цим, і ми зможемо запропонувати їм свій фінансовий сервіс для легкої доставки грошей та щоденних фінансів», – каже Андрій Кривошапко.

До групи компаній також входять вантажні авіалінії, які вже виконують авіаперевезення за маршрутом Жешув-Рига, разом з латвійською авіакомпанією RAF-Avia. Перші літаки цим маршрутом полетіли в травні цього року.

Серед інших українських компаній, що розпочинають бізнес в Балтії і про які розповідає Forbes LAtvia, – Біосфера, Пʼяна вишня, EasyPeasy Insurtech. Повний текст публікації можна прочитати в Forbes Latvia за серпень 2023 року.

Веб-сайт використовує файли cookie. З їх допомогою ми покращуємо роботу сайту. Залишаючись на сайті, ви даєте згоду на використання файлів cookie.

Погодитись