Карта відділень
Назад до новин

NovaPay в великому огляді українського фінтеху

07 Липня, 2023

NovaPay в великому огляді українського фінтеху

Ergomania, провідна європейська агенція зі створення цифрових продуктів, яка спеціалізується на фінтесі і банківській сфері, опублікувала великий огляд українського фінтех-ринку.

Андрій Кривошапко, СЕО NovaPay, розповів, як компанія проходить крізь воєнний стан і адаптується до нових умов, як працюють співробітники на фронт-лайні і в офісах, і якою він бачить післявоєнну відбудову. Ділимось найбільш цікавими тезами:

NovaPay і уся група компаній Нової пошти … у передвоєнний рік готували антикризовий план, який, всі сподівались, не знадобиться. Тож, з огляду на масштаби та кількість територій, які були атаковані одночасно, на початку війни головними напрямами, на яких сконцентрувалась компанія, було проведення платежів, безперебійність роботи ІТ-системи, комунікація з мережею і командою загалом.

З війною багато чого змінилось, і багато процесів NovaPay були оптимізовані та прискорені протягом року війни. Експансія в Європу вже обговорювалася в 2020 році, коли NovaPay досліджував ринки та збирав статистику. Команда також вивчала культурні відмінності. Але спочатку в Європі NovaPay зосередиться на «глобальних українцях», які зараз поширені по всьому континенту. СЕО NovaPay бачить частину «соціальної місії» у тому, щоб відкривати ті самі філії Нової пошти і NovaPay з тим же досвідом і брендом, щоб допомогти людям зрозуміти, що, навіть опинившись за кордоном, вони не втратили зв’язок зі своєю батьківщиною, і забезпечити їм зв’язок Європа-Україна. Іншими словами, NovaPay стане рятівним кругом для переказу коштів між розлученими сім’ями, а також сприятиме розвитку бізнесу. … NovaPay вже відкрила офіс у Вільнюсі і подала документи литовському Центробанку на ліцензію ЕМІ (Electronic Money Institution).

Окрім роботи з підтримки громадян в Україні та за кордоном, допомоги армії, компанія продовжує надавати робочі місця та забезпечувати фінансові сервіси для українців. Нова пошта і NovaPay працюють кожний день війни – і фронт-лайн, і бек-офіс. Працівники фронт-лайн – оператори і касири, вантажники і курʼєри – виходили і виходять на свої робочі місця у відділеннях, терміналах і сортувальних центрах кожного дня. Фахівці бек-офісу продовжують працювати в офісах в Києві, Полтаві та інших містах, деякі із них – віддалено. Мережа філій продовжує повноцінно працювати, і співробітники – щодня на своїх місцях – працюють, обслуговують українців. Щодо офісу у Києві, то фахівці працюють як в ньому, так і віддалено, дехто – з-за кордону.

СЕО з оптимізмом дивиться в майбутнє і виділяє кілька основних напрямків діяльності. Перше – вдосконалити сервіси NovaPay в Україні, в тому числі запустити власний мобільний додаток, розширити мережу власних терміналів у точках продажу на основі вже існуючих 9000 відділень Нової пошти. Це дозволить збільшити швидкість надання послуг, знизити витрати на транзакції. … Також NovaPay має намір розширити спектр послуг для підприємств електронної комерції. NovaPay – принциповий член Visa і Mastercard, четверта така компанія серед країн СНД і друга в Україні (перша була державною). Це означає, що у NovaPay є всі можливості для того, щоб швидко і якісно обробляти транзакції компаній e-com-сегменту. Друге – розвиток в Європі. Ліцензія ЕМІ, отримання якої очікується цього року, дозволить NovaPay надавати фінансові послуги найвищої якості приватним і юридичним клієнтам – як українцям у ЄС, так і європейцям.

Повну версію статті із коментарями Андрія Кривошапка і інших учасників ринку можна прочитати англійською за посиланням.

Веб-сайт використовує файли cookie. З їх допомогою ми покращуємо роботу сайту. Залишаючись на сайті, ви даєте згоду на використання файлів cookie.

Погодитись