Найближча каса
Назад до новин

Як отримати гроші за посилку у Новій пошті

08 Жовтня, 2021

Як отримати гроші за посилку у Новій пошті

Ти, напевне, знаєш, що у Новій пошті можна не лише отримати посилку. Її також можна відправити й так, щоб отримувач сплатив за неї певну суму, яка швидко повернеться відправнику.

Це – відправлення з післяплатою. Воно складається з логістичної та фінансової послуг. Доставкою вантажу займається безпосередньо Нова пошта, а розрахунками й зворотною доставкою грошей опікується фінтех-компанія НоваПей. Вона є частиною великої групи компаній «Нова пошта», та забезпечує платіжні сервіси у відділеннях мережі.

Як забрати гроші за посилку

Разом з численними фінансовими продуктами, що ти можеш зустріти у відділеннях, НоваПей пропонує різні варіанти, як отримати гроші у Новій пошті. Для бізнесу та приватних клієнтів вони дещо різняться, але загалом зводяться до готівкового та безготівкового розрахунку.

Як отримати гроші за приватне відправлення

Більшість українців зазвичай користуються післяплатою як покупці, щоб безпечно купувати в інтернеті коштовні речі. Ліпше заплатити невелику суму за можливість попередньо перевірити покупку, ніж витратити сотні гривень на дешеву підробку.

Та якщо раптом вдома з’явиться добротна річ, що була в користуванні та вже не потрібна, покупець швидко перетворюється на продавця. В інтернеті вистачає майданчиків для продажу власних речей. Та, щоб значною мірою убезпечитися від шахраїв, такі угоди краще укладати з післяплатою. Тоді Нова пошта доставить товар адресату. А НоваПей допоможе покупцю пересвідчитися, що він купує не кота у мішку, й продавцю – вчасно та в повному обсязі отримати гроші.

Відправник посилки з післяплатою самостійно обирає, як забрати сплачені отримувачем гроші – готівкою у відділенні Нової пошти чи отримати їх на банківську картку.

Як отримати грошовий переказ готівкою

Перший варіант існує стільки, скільки Нова пошта здійснює зворотну доставку коштів, та використовується за замовчуванням. Якщо клієнт особисто не замовить зворотний переказ на картку будь-якого українського банку, то після оплати відправлення отримувачем, побачить повідомлення «Вам відправлено переказ з номером… Зверніться до будь-якого відділення з паспортом». В цьому переказі й будуть кошти за товар, за якими доведеться знову йти до Нової пошти, щоб забрати готівку.

Можна повернутися до того самого відділення, звідки було відправлено посилку, а можна завітати до будь-якого іншого. Грошові перекази у Новій пошті не прив’язані до номерів відділень чи їхніх адрес, отже отримати переказ можна там, де зручно. Готівку можна буде забрати наступного дня після того, як адресат отримає та оплатить посилку.

Документи для отримання переказу на Новій пошті

Щоб отримати гроші у відділенні, потрібен документ, яким за українським законодавством можна підтвердити особу. Це, насамперед, паспортні документи або їхні офіційні замінники:

 • громадянський паспорт України у формі книжки або ID-картки;
 • закордонний паспорт громадянина України;
 • паспорт у мобільному додатку «Дія»;
 • тимчасове посвідчення громадянина;
 • посвідка на постійне проживання;
 • українське посвідчення біженця чи особи, яка потребує захисту.

Зауваж, студентського квитка, водійського чи пенсійного посвідчення в цьому переліку немає. Ти ж розумієш – грошові операції потребують більш уважного ставлення.

Для іноземців або громадян, які постійно мешкають в інших країнах, перелік документів інший, але такий самий за змістом – це має бути паспортний документ або посвідка на тимчасове проживання.

Як отримати грошовий переказ на картку

Із зарахуванням післяплати на банківську картку не доведеться чекати, коли прийдуть гроші до Нової пошти. В цьому випадку все відбудеться значно швидше – через 30 хвилин після оплати кошти будуть на рахунку відправника посилки.

Щоб отримати післяплату на картку, замовник має попередньо вказати саме цей спосіб зворотної доставки грошей. НоваПей пропонує три варіанти, як замовити повернення грошей на картку:

 • замовлення у мобільному додатку;
 • замовлення в бізнес-кабінеті на сайті Нової пошти;
 • замовлення в оператора на відділенні.

У мобільному додатку ця опція з’явиться під час створення відправлення – після того, як буде вказано відділення для виправляння та отримання, а також додано дані людини, до якої має прямувати посилка. Якщо у відправника є декілька карток, одразу треба вибрати, на яку саме зі збережених мають надійти гроші. Або додати картки до свого профілю, якщо раніше цього не було зроблено.

Тримати дані банківських карток у мобільному додатку Нової пошти цілком безпечно. Він використовує захищений гаманець Masterpass, а власна платіжна система NovaPay відповідає світовим стандартам безпеки онлайн-оплат. Зокрема, має сертифікат відповідності PCI DSS, що розроблений міжнародними платіжними системами Visa, MasterCard, American Express тощо.

Можливість замовити у відділенні зарахування післяплати на картку з’явилася лише цього року, тому ти про неї можеш не знати. Але її зручність важко переоцінити. Коли оформлюєш відправлення в оператора Нової пошти, достатньо повідомити йому 16 цифр, що надруковані з переднього боку картки. І все – жодних інших даних, як термін дії чи CVV-код зі зворотного боку не потрібно. Код CVV та пін-код картки взагалі не кажи нікому, навіть співробітникам банку, що цю картку обслуговує – ти ж пам’ятаєш.

Складно? А ні трохи. То ж підсумуємо

 1. Гроші за товар у Новій пошті можна забрати готівкою у відділенні та отримати на картку.
 2. Післяплата готівкою повернеться до тебе наступного дня, а на картку – через 30 хвилин після оплати.
 3. Забрати гроші у відділенні Нової пошти можна з паспортом чи аналогічним документом.
 4. Щоб отримати післяплату на банківську картку, обери цей варіант та картку, коли оформлюєш відправлення.
 5. Замовляй післяплату на картку під час відправлення в оператора на відділенні Нової пошти або у мобільному додатку чи бізнес-кабінеті, якщо формуєш відправлення заздалегідь.

Дану статтю розміщено в розділі «Блог». Вона носить ознайомчий характер і призначена для того, щоб дати уявлення про базові можливості. Вичерпну інформацію щодо умов надання послуг ТОВ «НоваПей» розміщено на офіційному сайті у розділі «Юридична інформація».

Веб-сайт використовує файли cookie. З їх допомогою ми покращуємо роботу сайту. Залишаючись на сайті, ви даєте згоду на використання файлів cookie.

Погодитись