Карта відділень
Назад до новин

Як отримати гроші за посилку в Новій пошті

08 Жовтня, 2021

Як отримати гроші за посилку в Новій пошті

Ти, напевне, знаєш, що в Новій пошті можна не лише отримати посилку, а й відправити її й так, щоб отримувач сплатив за неї певну суму, яка швидко повернеться відправнику.

Це відправлення з післяплатою. Воно складається з логістичної та фінансової послуг. Доставкою вантажу займається безпосередньо Нова пошта, а розрахунками й зворотною доставкою грошей опікується фінтех-компанія НоваПей. Вона є частиною великої групи компаній «Нова пошта» та забезпечує платіжні сервіси у відділеннях мережі.

Як забрати гроші за посилку

Разом із численними фінансовими продуктами, що ти можеш зустріти у відділеннях, НоваПей пропонує різні варіанти, як отримати гроші в Новій пошті. Для бізнесу та приватних клієнтів вони дещо різняться, але загалом зводяться до готівкового та безготівкового розрахунку.

Як отримати гроші за приватне відправлення

Більшість українців зазвичай користується післяплатою як покупці, щоб безпечно купувати в інтернеті коштовні речі. Ліпше заплатити невелику суму за можливість попередньо перевірити покупку, ніж витратити сотні гривень на дешеву підробку.

Та якщо раптом вдома з’явиться добротна річ, що була в користуванні та вже не потрібна, покупець швидко перетворюється на продавця. В інтернеті вистачає майданчиків для продажу власних речей. Та щоб значною мірою убезпечитися від шахраїв, такі угоди краще укладати з післяплатою. Тоді Нова пошта доставить товар адресату. А НоваПей допоможе покупцю пересвідчитися, що він купує не кота в мішку, а продавцю – вчасно та в повному обсязі отримати гроші.

Відправник посилки з післяплатою самостійно обирає, як забрати сплачені отримувачем гроші – готівкою у відділенні Нової пошти чи отримати їх на банківську картку.

Як отримати грошовий переказ готівкою

Перший варіант існує стільки, скільки Нова пошта здійснює зворотну доставку коштів, і використовується за замовчуванням. Якщо клієнт особисто не замовить зворотнього переказу на картку будь-якого українського банку, то після оплати відправлення отримувачем побачить повідомлення «Вам відправлено переказ з номером… Зверніться до будь-якого відділення з паспортом». В цьому переказі й будуть кошти за товар, по які доведеться знову йти до Нової пошти, щоб забрати готівку.

Можна повернутися до того самого відділення, звідки було відправлено посилку, а можна завітати до будь-якого іншого. Грошові перекази в Новій пошті не прив’язані до номерів відділень чи їхніх адрес, отже, отримати переказ можна там, де зручно. Готівку можна буде забрати наступного дня після того, як адресат отримає та оплатить посилку.

Документи для отримання переказу на Новій пошті

Щоб отримати гроші у відділенні, потрібен документ, яким за українським законодавством можна підтвердити особу. Це насамперед паспортні документи або їхні офіційні замінники:

 • громадянський паспорт України у формі книжки або ID-картки;
 • закордонний паспорт громадянина України;
 • паспорт у мобільному додатку «Дія»;
 • тимчасове посвідчення громадянина;
 • посвідка на постійне проживання;
 • українське посвідчення біженця чи особи, яка потребує захисту.

Зауваж, студентського квитка, водійського чи пенсійного посвідчення в цьому переліку немає. Ти ж розумієш: грошові операції потребують більш уважного ставлення.

Для іноземців або громадян, які постійно мешкають в інших країнах, перелік документів інший, але такий самий за змістом: це має бути паспортний документ або посвідка на тимчасове проживання.

Як отримати грошовий переказ на картку

Із зарахуванням післяплати на банківську картку не доведеться чекати, коли прийдуть гроші до Нової пошти. В цьому разі все відбудеться значно швидше – через 30 хвилин після оплати кошти будуть на рахунку відправника посилки.

Способи замовити післяплату на картку у Новій поштіЩоб отримати післяплату на картку, замовник має попередньо зазначити саме цей спосіб зворотної доставки грошей. НоваПей пропонує три варіанти, як замовити повернення грошей на картку:

 • замовлення в мобільному додатку;
 • замовлення в бізнес-кабінеті на сайті Нової пошти;
 • замовлення в оператора у відділенні.

У мобільному додатку ця опція з’явиться під час створення відправлення, після того як буде зазначено відділення для відправляння та отримання, а також додано дані людини, до якої має прямувати посилка. Якщо у відправника в мобільному додатку збережено декілька карток, одразу треба вибрати, на яку саме з них мають надійти гроші. Або треба додати картки до свого профілю, якщо раніше цього не було зроблено.

Тримати дані банківських карток у мобільному додатку Нової пошти цілком безпечно. Він використовує захищений гаманець Masterpass, а власна платіжна система NovaPay відповідає світовим стандартам безпеки онлайн-оплат. Зокрема має сертифікат відповідності PCI DSS, що розроблений міжнародними платіжними системами Visa, MasterCard, American Express тощо.

Можливість замовити у відділенні зарахування післяплати на картку з’явилася лише цього року, тому ти про неї можеш не знати. Але її зручність важко переоцінити. Коли оформлюєш відправлення в оператора Нової пошти, достатньо повідомити йому 16 цифр, що надруковано з переднього боку картки. І все – жодних інших даних, як термін дії чи CVV-код зі зворотного боку, не потрібно. Код CVV та ПІН-код картки взагалі не кажи нікому, навіть співробітникам банку, що цю картку обслуговує, – ти ж пам’ятаєш.

Скільки грошей можна отримати на картку

Послуга зарахування післяплати на банківську картку має певні обмеження. Найперше – максимальна сума зарахування, яка дорівнює 29 999 гривень на день. Тобто якщо відправлення коштує 30 000 чи більше, отримати післяплату за нього можна лише готівкою у відділенні Нової пошти або на рахунок ФОП чи підприємства, якщо бізнес відправника має попередньо укладений договір про переказ коштів із ТОВ «НоваПей».

Сума всіх грошових переказів, що можуть бути перераховані на картку протягом однієї календарної доби, також становить 29 999 гривень, а їхня кількість не має перевищувати 20. Загальна кількість операцій на одну картку протягом місяця становить 100, а їхня сукупна сума має бути не більшою за 249 999 гривень.

Складно? Анітрохи. Тож підсумуємо:

 1. Гроші за товар у Новій пошті можна забрати готівкою у відділенні та отримати на картку.
 2. Післяплата готівкою надійде до тебе наступного дня, а на картку – через 30 хвилин після оплати.
 3. Забрати гроші у відділенні Нової пошти можна з паспортом чи аналогічним документом.
 4. Щоб отримати післяплату на банківську картку, обери цей варіант і картку, коли оформлюєш відправлення.
 5. Пам’ятай про максимальну суму: зворотна плата на картку за один переказ не може перевищувати 29 999 гривень, за всі перекази протягом місяця – 249 999 гривень.
 6. Замовляй післяплату на картку під час відправлення в оператора у відділенні Нової пошти або в мобільному додатку чи бізнес-кабінеті, якщо формуєш відправлення заздалегідь.

Цю статтю розміщено в розділі «Блог». Вона носить ознайомчий характер і призначена для того, щоб дати уявлення про базові можливості. Вичерпну інформацію щодо умов надання послуг ТОВ «НоваПей» розміщено на офіційному сайті в розділі «Юридична інформація».

Веб-сайт використовує файли cookie. З їх допомогою ми покращуємо роботу сайту. Залишаючись на сайті, ви даєте згоду на використання файлів cookie.

Погодитись