Найближча каса
Назад до новин

Волонтерам дозволено переказувати іноземну валюту

14 Квітня, 2022

Волонтерам дозволено переказувати іноземну валюту

Національний банк України послабив та уточнив низку обмежень на операції в іноземній валюті.

Сьогодні більшість переказів з України за кордон заборонені.

Для сприяння діяльності волонтерів, фізичним особам дозволено переказувати іноземну валюту для купівлі низки товарів за кордоном у межах щомісячного ліміту 400 тис. грн в еквіваленті. Це понад $13,5 тис. в еквіваленті.

До таких товарів належать бронежилети, каски, шоломи, військова та тактична форма, військове та тактичне взуття, захисний одяг, оптичні прилади для слідкування, безпілотні літальні апарати, спальні мішки, каремати та засоби для надання домедичної допомоги. Також як і раніше без обмежень дозволено переказувати кошти для оплати навчання та витрат, пов’язаних зі смертю громадян, лікуванням в медичних закладах та транспортуванням хворих за кордоном.

Також нагадуємо про інші діючі правила та обмеження на операції в іноземній валюті.

Які є варіанти переказів з-за кордону, для тих хто хоче підтримати рідних або волонтерів в Україні

Національний банк не вводив обмеження на більшість переказів з-за кордону. Заборона стосується виключно переказів, пов’язаних з рф та рб, а також переказів у російських та білоруських рублях.

У відділеннях Нової пошти послуги надаються в пунктах ТОВ «НоваПей», які розташовані у відділеннях Нової пошти можна отримати грошові перекази з понад 200 країн та територій через міжнародні системи Ria та Western Union. Незалежно від країни відправлення отримувач одержить кошти у гривні готівкою. Грошові перекази у Новій пошті не прив’язані до конкретного відділення, отже отримувач може звернутися по гроші де йому зручно.

Загалом зробити переказ можна через системи миттєвих переказів або самостійно з картки на картку, чи по системі SWIFT за номером IBAN. Обирайте спосіб залежно від можливостей обслуговуючого банку та розміру комісії.

Про зняття переказів з-за кордону

Перекази, що здійснюються через системи миттєвих переказів без відкриття рахунків, можуть зніматися без обмежень, але з урахуванням можливостей банку чи небанківської фінансової установи.

Якщо ж перекази надходять на рахунок у банку, фізична особа може щоденно знімати еквівалент 100 тис. грн.

Загальним лімітом у 100 тис. грн (у еквіваленті) на місяць обмежені такі операції:

  • переказ коштів на рахунки фізичних осіб за кордоном з використанням реквізитів платіжних карток платника та отримувача (тобто P2P-перекази);
  • здійснення операцій із використанням платіжних карток для придбання активів, які безпосередньо конвертуються (обмінюються) на грошові кошти та належать до операцій quasi cash. Серед таких операцій: поповнення електронних гаманців, брокерських або форекс-рахунків, оплата дорожніх чеків, купівля віртуальних активів тощо.

Такі обмеження – необхідний крок зараз для підтримки економіки та фінансової системи в умовах збройної агресії російської федерацій.

Більше інформації про умови користування фінансовими послугами під час воєнного стану в Україні, читайте на спеціальному порталі Національного банку України за посиланням: promo.bank.gov.ua/fin-defense

#НБУ_фінансова_оборона

Веб-сайт використовує файли cookie. З їх допомогою ми покращуємо роботу сайту. Залишаючись на сайті, ви даєте згоду на використання файлів cookie.

Погодитись