Найближча каса
Назад до новин

Як перевірити справжність банкноти

25 Квітня, 2022

Як перевірити справжність банкноти

Розраховуйтеся карткою, де це можливо. Якщо є необхідність розрахуватися готівкою, перевіряйте справжність банкноти та просіть іншу банкноту, якщо сумніваєтесь у її справжності.

У національному банку розповіли, як це зробити на прикладі банкноти 500 гривень зразка 2006 року.

Три прості кроки для перевірки банкнот

Крок 1. Перевірте банкноту на дотик.

У справжньої банкноти відчувається банкнотний папір, який на дотик відрізняється від звичайного паперу, а також рельєфність зображень з лицьового боку.

Крок 2. Подивіться на банкноту проти світла.

Перевірте водяні знаки.

Під час розглядання банкноти проти світла стає видимим багатотонове зображення портрета Григорія Скороводи та світлий елемент водяного знака (графічний знак гривні).

Перевірте мікротекст зануреної в товщу паперу захисної стрічки.

На стрічці видно напис «500 ГРН», малий Державний Герб України (тризуб) та підкреслене позначення номіналу «500».

Перевірте наскрізний елемент (суміщене зображення).

Під час розглядання проти світла всі елементи цифрового позначення 500 збігаються, доповнюють одне одного. Цифрове позначення має бути без розривів та зсувів.

Крок 3. Змініть кут нахилу банкноти.

При зміні кута нахилу банкноти елемент у вигляді ромба змінює колір з бузкового на оливково-зелений.

Перевіряйте декілька елементів захисту!

Якщо маєте у гаманці сумнівну щодо справжності банкноту, зверніться до будь-якого банку для надсилання такої готівки на дослідження до Національного банку. Ця процедура безкоштовна.

За її результатами вам компенсують суму грошових коштів, що були визнані справжніми та платіжними. У іншому разі гроші не компенсуються, і про такі випадки повідомляються правоохоронні органи для проведення розслідувань.

Більше інформації про умови користування фінансовими послугами під час воєнного стану в Україні, читайте на спеціальному порталі Національного банку України за посиланням: promo.bank.gov.ua/fin-defense

#НБУ_фінансова_оборона

Веб-сайт використовує файли cookie. З їх допомогою ми покращуємо роботу сайту. Залишаючись на сайті, ви даєте згоду на використання файлів cookie.

Погодитись