Найближча каса
Назад до новин

Як зі смартфону зробити POS-термінал

24 Травня, 2022

Як зі смартфону зробити POS-термінал

Щоразу, коли підприємці приймають у клієнтів для розрахунків платіжні картки, вони роблять свій внесок у фінансову оборону країни.

Національний банк України, банки, мобільні оператори та платіжні системи сприяють безготівковим розрахункам та створюють додаткові можливості для бізнесу. Буває, що у підприємців відсутні чи тимчасово несправні платіжні термінали. На цей випадок є зручне для бізнесу рішення – перетворити свій смартфон у POS-термінал.

Які рішення існують

Такі функції є у мобільних додатках від Ощадбанку (ОщадPAY), Приватбанку (Термінал), Київстар (STARKASA) та Райффайзен банку (Термінал у смартфоні).

Мобільні додатки були розроблені спільно з Visa, на основі технології Visa Tap to Phone. Це технологія, яка дозволяє перетворити смартфон з NFC-модулем на POS-термінал. У такий спосіб підприємець може приймати безготівкові платежі без використання класичного POS-терміналу.

Як безконтактна оплата працює в Новій пошті*

У грудні 2021 року Ощадбанк та НоваПей запустили спільний проект, у рамках якого кур’єри Нової пошти* почали приймати безконтактну оплату у смартфоні завдяки сервісу ОщадPAY від Ощаду та Visa.

Клієнт може розрахуватися за посилку та послуги доставки безконтактною карткою або пристроєм з ApplePay чи GooglePay. Достатньо піднести платіжний засіб до смартфона кур’єра. Після здійснення оплати електронний чек буде відправлено клієнту в додаток Нової пошти, на Viber або SMS-повідомленням.

Як налаштувати оплату через смартфон

Потрібно обрати зручний для вас додаток, оформити відповідні документи з банком чи мобільним оператором, які будуть надавати вам такі послуги; завантажити мобільний додаток, зареєструватися в ньому, внести дані про торгову точку та касира.

Вимоги до характеристик смартфону для встановлення додатка варто уточнювати у банку чи в мобільного оператора, послугами якого ви користуєтеся.

Як здійснити оплату

Продавцю необхідно відкрити додаток та ввести необхідну суму покупки.

Покупцю – прикласти безконтактну картку або платіжний пристрій (смартфон чи смарт-годинник із функцією NFC) до задньої панелі смартфону.

Як передати покупцю чек після оплати товару чи послуги

  • Можна відправити електронний чек на e-mail покупця.
  • Передати чек через QR-код, що з’явиться на екрані смартфону.

Такі мобільні додатки актуальні для власників малого та середнього бізнесу – ФОПів та юридичних осіб, що працюють у сфері послуг: салони краси, перукарні, кав’ярні, онлайн-навчання, спортзали, кур’єрські доставки, таксі, стоматологічні та ветеринарні клініки, у мобільних торгових точках, вуличній торгівлі та на ринках, фрилансерами та майстрами на виклик тощо.

#НБУ_ФІНАНСОВА_ОБОРОНА

_____

* Фінансові послуги у Новій пошті надає ТОВ «НоваПей», що входить до групи компаній «Нова пошта».

 

Веб-сайт використовує файли cookie. З їх допомогою ми покращуємо роботу сайту. Залишаючись на сайті, ви даєте згоду на використання файлів cookie.

Погодитись